زینریت سیوانجی

ژل زینریت چیست؟

ژل  زینریت یک درمان آکنه است که برای از بین بردن جوش های شما استفاده می شود. اگر آکنه شدید دارید اما با درمان های بدون نسخه شانسی نداشته اید، ممکن است متوجه شوید که یک داروی تجویزی مانند این می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این ژل برای کسانی که از آکنه طولانی مدت رنج می برند و نیاز به یک درمان قابل اعتماد دارند، ایده آل است که نه تنها به مدیریت یک جوش کمک می کند، بلکه به مرور زمان برای بهبود قابل توجهی در پوست آنها مناسب می باشد.

درمان موضعی با آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی به کشتن باکتری های روی پوست کمک می کنند که می توانند فولیکول های مو مسدود شده را آلوده کنند. آنها به صورت لوسیون یا ژل در دسترس هستند که یک یا دو بار در روز استفاده می شود. معمولاً یک دوره 6 تا 8 هفته ای توصیه می شود. پس از این، درمان معمولا متوقف می شود، زیرا این خطر وجود دارد که باکتری های روی صورت شما نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند. این می تواند آکنه شما را بدتر کند و باعث عفونت های اضافی شود. عوارض جانبی نادر است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

تحریک جزئی پوست

قرمزی و سوزش پوست

لایه برداری پوست

آکنه چیست ؟

آکنه یک بیماری پوستی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، به خصوص در زمان های خاصی در طول زندگی. می تواند در اثر تغییرات هورمونی ایجاد شود، مانند تغییراتی که در دوران بلوغ، بارداری یا در طول دوره قاعدگی شما اتفاق می افتد. هنگامی که آکنه دارید، پوست شما چربی یا سبوم بیش از حد تولید می کند که سپس منافذ شما را می بندد و باعث ایجاد لکه ها و جوش های سر سیاه می شود. هنگامی که با این روغن اضافی ترکیب می شود، باکتری هایی که روی پوست شما زندگی می کنند می توانند تشدید شوند و باعث قرمزی و التهاب در کنار لکه ها شوند و کل این ترکیب می تواند دردناک و تحریک کننده باشد. آکنه معمولاً روی صورت، سینه یا پشت شما ظاهر می‌شود و فشار دادن لکه‌هایی که در آنجا ظاهر می‌شوند می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما باید در مقابل وسوسه مقاومت کنید و از یک درمان آکنه استفاده کنید تا به شما کمک کند وضعیت خود را به طور موثر مدیریت کنید و از ایجاد جای زخم جلوگیری کنید.

 

چه مدت باید از این درمان آکنه استفاده کنم؟

مهم است که توجه داشته باشید که زینریت یک درمان سریع و رفع لکه‌های لکه‌ای نیست، بلکه در مدت زمان طولانی‌تری استفاده می‌شود تا بهبود قابل توجهی در پوست شما ایجاد کند. معمولاً برای رسیدن به بهترین نتایج باید حدود 10 تا 12 هفته از این درمان استفاده کنید، اما معمولاً قبل از پایان دوره کامل درمان، تفاوت را در پوست خود مشاهده خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که از این درمان آکنه برای تمام مدت توصیه شده توسط پزشک خود استفاده کنید، حتی اگر پوست شما قبل از آن پاک شده باشد، زیرا به شما کمک می کند تا حداکثر استفاده را از این محصول ببرید و بهبود را برای مدت طولانی تری مشاهده کنید.

ترکیبات مؤثر 

ژل زینریت از ترکیب دو ماده فعال برای درمان جوش های آکنه استفاده می کند. اولین مورد آنتی بیوتیکی است که به کاهش تعداد باکتری های روی پوست شما کمک می کند. این ژل با مبارزه با این باکتری به شفاف نگه داشتن منافذ پوست کمک می کند تا مسدود نشود و باعث ایجاد لکه نشود، همچنین به کاهش قرمزی و التهاب کمک می کند. عنصر دوم ماده معدنی است که بدن شما از آن برای ساخت سلول های جدید استفاده می کند و در این درمان گنجانده شده است تا به ترمیم پوست کمک کند.

اثرات جانبی

مانند همه داروها، زینریت می تواند عوارض جانبی داشته باشد، اگرچه همه آنها را تجربه نمی کنند. این عوارض جانبی عبارتند از:

واکنش های آلرژیک، از جمله بثورات، خارش، مشکل در تنفس یا بلع، و تورم صورت، دهان، زبان یا گلو. اگر این اتفاق برای شما افتاد، مصرف را متوقف کنید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید

سوزش موقت در ناحیه ای که ژل را استفاده کرده اید

بثورات دردناک یا احساس سوزش در ناحیه ای که ژل را استفاده کرده اید. اگر در عرض چند ساعت از بین نرفت یا هر بار که از این محصول استفاده می‌کنید بدتر شد، مصرف را متوقف کنید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

اگر این عوارض جانبی یا هر گونه عوارض جانبی دیگری را تجربه کردید، باید فوراً با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

طریقه مصرف 

طبق دستور پزشک