شامپو ماینوکسیتاپ

Minoxytop shampoo

کافئین موهای شما را از خواب بیدار می کند و باعث رشد مضاعف موها و افزایش تراکم آنها می شود. مطالعات زیادی در زمینه ریزش مو و با هدف درمان ریزش مو و یا تقویت مو صورت گرفته است و راه های متفاوتی در این زمینه ارائه و اثبات شده است. یکی از بهترین و ساده ترین راه های تقویت مو و جلوگیری از ریزش موها استفاده از محصولات و شامپوهای کافئین دار است. به یک فروشگاه یا داروخانه مراجعه کنید و از آنها بخواهید تا یک شامپوی تقویت کننده یا ضد ریزش مو به شما پیشنهاد کند.قطعا فروشنده شامپوی کافئینه ای را به شما نشان می دهد و استفاده از آن را به شما توصیه می کند

اما کافئین برای مو و تقویت آن چه می کند؟

این حق شماست که بدانید در حال استفاده از چه محصولی هستید و قرار است کافئین و سایر ترکیبات آن چه تاثیری بر موهای شما می گذارد؟

شامپو ماینوکسیتاپ با فرمولاسیونی منحصر به فرد و بر اساس دانش آکادمیک ، بـراي تحـریک رشد مـو و تقویـت فـولیکول مو همراه با کنترل ریزش مو براي رضایت مصرف کنندگان و جامعه پزشکی ارائه گردیده است.

تاثیرات شگفت انگیز کافئین بر تقویت و رشد مو:
کافئین مملو از عناصر مغذی مانند آنتی اکسیدان هاست که به تحریک تولید سلولهای سالم مو کمک میکند .
کافئین سلول های مو را از آسیب رادیکال های آزادی که مانع رشد موها می شوند حافظت می کند.
طبق تحقیقات ژورنال بین المللی پوست و مو ،کافئین “محرک رشد موهای انسان “است.
کافئین حاوی مواد مغذی است که به شدت به پوست سر نفوذ می کند تا تولید فولیکول های مو را افزایش دهد.بطور علمی این موضوع ثابت شده که کافئین چرخه رشد مو را سرعت می بخشد.
کافئین نه تنها چرخه رشد مو را سرعت می بخشد بلکه طول رشد موها را از 33% به 40% افزایش می دهد.
کافئین با خونرسانی به سلول های کف سر و افزایش تولید سلول هایی به نام ATP ( مولکولهایی که انرژی در آنها ذخیره و آزاد می شوند ،در واقع حکم یک مخزن انرژی را دارند) باعث افزایش روند خونرسانی به کف سر شده و منجر به رشد و تقویت مو می گردد.
از طرفی اگر در بدن گیرندهای هورمون تستوسترون (DHT) زیاد شوند ریزش موی شدید را در پی دارند پس کافئین مانند یک فرشته ی نجات وارد شده و در مقابل این اتفاق می ایستد تا از ریزش مو ها جلوگیری کند.
هنگامی که محصولات مو را مستقیما به پوست سر ماساژ می دهید گردش خون به پوست سر کمک می کند در نتیجه فولیکول های مو در اثر ماساژ نیز تحریک شده و به لطف دریافت همه مواد مغذی و مواد معدنی مناسب از بدن شما از طریق بهبود خونرسانی به پوست سر ،موها سریعتر،سالم تر و قویتر رشد می کنند.

DHT هورمونی است که مسئول ریزش مو است. کافئین رشد مو را تقویت می کند زیرا DHT توسط مواد شیمیایی مورد هدف قرار می گیرد. به محض اتصال خود به فولیکول های مو ، از پروتئین ها ، مواد معدنی و ویتامین جلوگیری می شود و به موها با مواد مغذی ضروری برای حفظ چرخه رشد مو ماندگار می شود.

هنگام نوشیدن قهوه یا نوشیدنی های دیگری که حاوی کافئین هستند ، ماده شیمیایی وارد سیستم شما می شود و سپس به فولیکول های مو شما می رسد. در نهایت می توانید انتظار داشته باشید که موهای شما به تدریج رشد کند.البته همانطور که گفتیم مصرف بیش از حد کافئین مانند نوشیدن آن عوارضی مانند کمخونی و به دنبال آن ریزش مو را در پی دارد.پس شما می توانید با استفاده از محصولات ریزش مو کافئین مانند لوسیون کافئین و شامپوهای کافئین ، کافئین را روی پوست سر بمالید. نتایج پس از چندین هفته ها یا ماه دیده می شود ، بنابراین برای پیروی از این روش باید بسیار دقیق و صبور باشید.

همه این نتایج بستگی به همان متوقف شدن فعالیت گیرندهای هورمون تستوسترون دارد.