ویتینکست ری لاکو سیوانجی

ویتیلیگو

ویتیلیگو یک اختلال خودایمنی مزمن (طولانیاست که باعث می شود لکه های پوست رنگدانه یا رنگ خود را از دست بدهنداین زمانی اتفاق می‌افتد که ملانوسیت‌ها – سلول‌های پوست که رنگدانه‌ها را می‌سازند – مورد حمله قرار گرفته و از بین می‌روند و باعث می‌شوند پوست به رنگ سفید شیری تبدیل شود.

در ویتیلیگو، لکه های سفید معمولاً به صورت متقارن در هر دو طرف بدن ظاهر می شوند، مانند هر دو دست یا هر دو زانوگاهی اوقات، ممکن است رنگ یا رنگدانه به سرعت از بین برود و حتی یک منطقه بزرگ را پوشش دهد.

Vitinext c1G / کرم ویتینکست ری لاکو سیوانجی

مروری بر ویتیلیگو

ویتیلیگو یک اختلال خودایمنی مزمن (طولانی) است که باعث می شود لکه های پوست رنگدانه یا رنگ خود را از دست بدهند. این زمانی اتفاق می‌افتد که ملانوسیت‌هاسلول‌های پوست که رنگدانه‌ها را می‌سازندمورد حمله قرار گرفته و از بین می‌روند و باعث می‌شوند پوست به رنگ سفید شیری تبدیل شود.

در ویتیلیگو، لکه های سفید معمولاً به صورت متقارن در هر دو طرف بدن ظاهر می شوند، مانند هر دو دست یا هر دو زانو. گاهی اوقات، ممکن است رنگ یا رنگدانه به سرعت از بین برود و حتی یک منطقه بزرگ را پوشش دهد.

نوع سگمنتال ویتیلیگو بسیار کمتر رایج است و زمانی اتفاق می‌افتد که لکه‌های سفید فقط در یک قسمت یا طرف بدن شما مانند پا، یک طرف صورت یا بازو قرار دارند. این نوع ویتیلیگو اغلب از سنین پایین شروع می شود و بین 6 تا 12 ماه پیشرفت می کند و سپس معمولاً متوقف می شود. هر کسی ممکن است به ویتیلیگو مبتلا شود و در هر سنی ممکن است ایجاد شود. با این حال، برای بسیاری از افراد مبتلا به ویتیلیگو، لکه‌های سفید قبل از 20 سالگی ظاهر می‌شوند و می‌توانند در اوایل دوران کودکی شروع شوند.

علائم ویتیلیگو

علامت اصلی ویتیلیگو از دست دادن رنگ طبیعی یا رنگدانه است که به آن دپیگمانتاسیون می گویند. لکه های بدون رنگدانه می توانند در هر نقطه از بدن شما ظاهر شوند و بر موارد زیر تأثیر بگذارند:

  • پوست، که لکه‌های سفید مایل به شیری، اغلب روی دست‌ها، پاها، بازوها و صورت ایجاد می‌کند. با این حال، التهاب ها می توانند در هر جایی ظاهر شوند.
  • مو، که می تواند در مناطقی که پوست رنگدانه خود را از دست می دهد، سفید شود. این می تواند روی پوست سر، ابرو، مژه، ریش و موهای بدن اتفاق بیفتد.
  • غشاهای مخاطی، مانند داخل دهان یا بینی شما.

درمان ویتیلیگو

درمان ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

داروها یا کرم‌های پوستی دارویی، مانند کورتیکواستروئیدها یا مهارکننده‌های کلسینورین، که ممکن است بتوانند رنگ را به لکه‌های سفید پوست برگردانند.

استفاده از نور (فوتوتراپی) برای کمک به بازگشت رنگ به پوست. انواع مختلفی از نور درمانی وجود دارد. پزشکان ممکن است از جعبه‌های نور برای درمان نواحی بزرگ ویتیلیگو استفاده کنند و از درمان‌های لیزری در نواحی موضعی‌تر استفاده کنند.

دپیگمانتاسیون یا از بین بردن رنگ از نواحی تیره پوست به طوری که با لکه های سفید مطابقت داشته باشند. پزشکان معمولا این درمان را برای افرادی که بیش از نیمی از بدنشان ویتیلیگو دارند توصیه می کنند. دپیگمانتاسیون دائمی است و ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. مانند سایر درمان ها، محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول درمان و بعد از آن بسیار مهم است.

کرم ویتینکست سیوانجی بر جلوگیری از تخریب ملانوسیت ها توسط سیستم ایمنی و بهبود ظاهر پوست تمرکز دارد. در بیشتر موارد درمان های کرم ویتینکست سیوانجی عبارتند از:

  • کند کردن یا توقف پیشرفت بیماری.
  • تحریک رشد مجدد ملانوسیت ها.
  • بازگرداندن رنگ به لکه های سفید پوست، که می تواند به یکدست شدن رنگ پوست کمک کند.

نحوه استفاده:

کرم را دو بار در روز روی لکه ها و پلاک های فاقد رنگدانه بمالید و به آرامی مالش دهید.

توجه :

در صورت مشاهده هرگونه التهاب یا آلرژی مصرف را متوقف نموده و با پزشک خود مشورت نمائید. از تماس با چشم ها، سطوح مخاطی و زخم های باز خودداری نمائید. در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید و دسترس اطفال نگهداری گردد.