آکنه تاپ سیوانجی

ژل آکنه تاپ چیست؟

ژل آکنه تاپ یک داروی ترکیبی است که برای درمان آکنه استفاده می شود. تولید بیش از حد روغن را به حداقل می رساند، بنابراین التهاب را کاهش می دهد. همچنین از رشد میکروارگانیسم هایی که باعث آکنه می شوند جلوگیری می کند. این کار همچنین به جلوگیری از جوش، دانه های سر سیاه و سر سفید روی پوست کمک می کند.
ژل آکنه تاپ فقط برای استفاده خارجی است و باید طبق توصیه پزشک استفاده شود. یک لایه نازک از دارو فقط باید روی نواحی آسیب دیده پوست با دست های تمیز و خشک استفاده شود. قبل و بعد از مصرف دارو دست های خود را بشویید. اگر وارد چشم، بینی، دهان یا واژن شد، با آب بشویید. ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد تا علائم شما بهبود یابد، اما باید به طور منظم از این دارو استفاده کنید. دوره درمان باید تکمیل شود تا از اثربخشی بهتر دارو اطمینان حاصل شود. اگر وضعیت شما بهبود نیافت یا بدتر شد، باید با پزشک خود صحبت کنید.

آکنه چیست ؟

آکنه یک بیماری پوستی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، به خصوص در زمان های خاصی در طول زندگی. می تواند در اثر تغییرات هورمونی ایجاد شود، مانند تغییراتی که در دوران بلوغ، بارداری یا در طول دوره قاعدگی شما اتفاق می افتد. هنگامی که آکنه دارید، پوست شما چربی یا سبوم بیش از حد تولید می کند که سپس منافذ شما را می بندد و باعث ایجاد لکه ها و جوش های سر سیاه می شود. هنگامی که با این روغن اضافی ترکیب می شود، باکتری هایی که روی پوست شما زندگی می کنند می توانند تشدید شوند و باعث قرمزی و التهاب در کنار لکه ها شوند و کل این ترکیب می تواند دردناک و تحریک کننده باشد. آکنه معمولاً روی صورت، سینه یا پشت شما ظاهر می‌شود و فشار دادن لکه‌هایی که در آنجا ظاهر می‌شوند می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما باید در مقابل وسوسه مقاومت کنید و از یک درمان آکنه استفاده کنید تا به شما کمک کند وضعیت خود را به طور موثر مدیریت کنید و از ایجاد جای زخم جلوگیری کنید.

درمان موضعی با آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی به کشتن باکتری های روی پوست کمک می کنند که می توانند فولیکول های مو مسدود شده را آلوده کنند. آنها به صورت لوسیون یا ژل در دسترس هستند که یک یا دو بار در روز استفاده می شود. معمولاً یک دوره 6 تا 8 هفته ای توصیه می شود. پس از این، درمان معمولا متوقف می شود، زیرا این خطر وجود دارد که باکتری های روی صورت شما نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند. این می تواند آکنه شما را بدتر کند و باعث عفونت های اضافی شود. عوارض جانبی نادر است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تحریک جزئی پوست
  • قرمزی و سوزش پوست
  • لایه برداری پوست

مهم است که توجه داشته باشید که آکنه تاپ یک درمان سریع و رفع لکه‌های لکه‌ای نیست، بلکه در مدت زمان طولانی‌تری استفاده می‌شود تا بهبود قابل توجهی در پوست شما ایجاد کند. معمولاً برای رسیدن به بهترین نتایج باید حدود 10 تا 12 هفته از این درمان استفاده کنید، اما معمولاً قبل از پایان دوره کامل درمان، تفاوت را در پوست خود مشاهده خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که از این درمان آکنه برای تمام مدت توصیه شده توسط پزشک خود استفاده کنید، حتی اگر پوست شما قبل از آن پاک شده باشد، زیرا به شما کمک می کند تا حداکثر استفاده را از این محصول ببرید و بهبود را برای مدت طولانی تری مشاهده کنید.

ترکیبات مؤثر

ژل آکنه تاپ ترکیبی از دو دارو آنتی بیوتیکی و ویتامینی است که جوش ها (آکنه) را درمان می کند. آنتی بیوتیک به داخل پوست نفوذ می کند و باعث از بین بردن باکتری های مولد آکنه عمل می کند. نوعی ویتامین B موجود، هنگامی که روی پوست استفاده می شود اثرات ضد التهابی دارد و تورم، قرمزی و حساسیت مرتبط با آکنه را کاهش می دهد.

اثرات جانبی

مانند همه داروها، آکنه تاپ می تواند عوارض جانبی داشته باشد، اگرچه همه آنها را تجربه نمی کنند. این عوارض جانبی عبارتند از:
واکنش های آلرژیک، از جمله بثورات، خارش، مشکل در تنفس یا بلع، و تورم صورت، دهان، زبان یا گلو. اگر این اتفاق برای شما افتاد، مصرف را متوقف کنید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید
سوزش موقت در ناحیه ای که ژل را استفاده کرده اید
بثورات دردناک یا احساس سوزش در ناحیه ای که ژل را استفاده کرده اید. اگر در عرض چند ساعت از بین نرفت یا هر بار که از این محصول استفاده می‌کنید بدتر شد، مصرف را متوقف کنید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.
اگر این عوارض جانبی یا هر گونه عوارض جانبی دیگری را تجربه کردید، باید فوراً با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

طریقه مصرف

طبق دستور پزشک